ما دوست داریم از زبان خود شما بشنویم!

آدرس: ایران، اصفهان، خیابان شریعتی، کوچه یکم، پلاک۳۰

ایمیل: Info@Artrade.ir

تلفن: ۳۶۲۷۲۰۲۷-۰۳۱

فکس: ۳۶۲۷۲۰۲۷-۰۳۱

درباره ما

در جمهوری اسلامی ، هر کجا که کار می کنید آنجا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید همه کارها به شما متوجه می شود . بایستی با این روحیه کار و تلاش کرد . در این صورت خداوند متعال به کارتان برکت می دهد .
مقام معظم رهبری
مقدمه
صنایع دستی میراثی است که از نیاکان مان به ما به ارث رسیده است . قطعا هیچ یک از اساتید تاریخ نمیتوانند تاریخ دقیق و مسیر تکاملی یک صنعت دستی را تعیین و به ما و جهانیان ارائه کنند ، زیرا آنچه که این صنعت و هنر والا را بوجود آورده ، برآمده و تکامل یافته از سنیه تک تک فعالان آن رشته در طول تاریخ است که دوات و قلم ، قدرت نگارش و ثبت آن لحظات را نداشته و ندارند.
از سوی دیگر با رشد چشمگیر صنعت و تولید انبوه همه ابزار مورد نیاز زندگی، همه مردم جهان مایحتاج خود را از تولیدات کارخانه جات عریض و طویل، با محصولات متنوع تهیه نموده و به دلیل مقرون به صرفه نبودن ، صنایع دستی در بیشتر کشورها به کالائی لوکس و زینتی تبدیل شده و با تولد برند ها و اعتماد مردم به آن ها، دیگر ادبیات بازاریابی و فروش سنتی در بازار جای خود را به بازار یابی و برند سازی مدرن امروزی داده و تولید کنندگانی که از این پارادایم جهانی تبعیت و پیروی نکنند کم کم از گردونه رقابت جهانی خارج شده و منقرض میشوند.
از دهه هشتاد شمسی تا کنون که این مبحث در ایران مطرح گردیده کانون توجه خبرگان این امر متوجه آشنا سازی اهالی کسب و کار و صنعت بوده و با برگزاری کنفرانس ها و نشست های تخصصی فرهنگ برندسازی را گسترش داده اند و حال که زمینه های ذهنی موافق برای اجرایی کردن طرح های تقویت و توسعه برندهای ملی می باشد ، جای دارد که مسیر توسعه ظرفیت های زیر بنایی برندسازی در ایران تدوین گشته و در دستور کار نهاد های مرتبط اعم از حاکمیتی و دولتی و خصوص و سمن های ذی ربط قرار گیرد.
با توجه به آمارهای موجود در جهان ۶۳۰ صنعت دستی توسط سازمان جهانی یونسکو شناخته شده که ۳۶۶ صنعت آن در ایران و ۱۹۶صنعت آن در اصفهان ثبت گردیده است و طی ۴ دوره دو سالانه داوری یونسکو ۲۵۲ اثر درایران نشان برتری و کیفیت یونسکو ( مهر اصالت ) دریافت کرده که از این تعداد ۱۰۲ اثر متعلق به هنرمندان استان اصفهان می باشد .
بنابراین پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و راهبرد های اقتصاد مقاومتی در قطع وابستگی به نفت و تقویت صادرات غیر نفتی یکی از بزرگترین مزیت های رقابتی ایران درجهان صنایع دستی می باشد.
در استان اصفهان نیز که همیشه کانون نخبگان و فرهیختگان بوده و هست توجه تجار و بازرگانان به این سمت و سو جلب شده و هنرمندان و صاحبان صنایع دستی نیز در سال های اخیر به این امر مهم جلب شده است.
حراج اصفهان،حرکتی است فرهنگی،پژوهشی-اقتصادی و تاکید بر نقش هنر در توسعه فرهنگی و اقتصادی که در شرایط کنونی می توانند گوشه ای از توقعات و نیاز های جامعه متحول و ملی گرای ما را پاسخگو باشد.
حراج اصفهان با هدف ترویج و گسترش فرهنگ و هنر مبتنی بر ارزش های ایرانی و اسلامی فعالیت خود را آغاز نموده تا با بهره گیری از تجارب و دستاورد های مقبول جهانی با انجام مطالعات و بررسی های اقتصادی در زمینه هنر به منظور آگاهی از میزان سودمندی و مطلوبیت در فعالیت های هنری حداکثر بهره گیری از امکانات موجود و همکاری با نیروهای مختصص،هنرمندان و مجموعه داران که در این حرکت ملی نقش تاثیرگذار دارند،نقشی هرچند کوچک ولی موثر را در تمامی حوزه های فرهنگی،اقتصادی،هنری،علمی را در عرصه های ملی و بین المللی ایفا کند.
گروه اقتصادی کافل جهت انجام «طرح تجارت الکترونیک هنر استان اصفهان» در چشم انداز خود، تلاش می نماید که در جهت ارتقاء کمی و کیفی خدمات تجاری سازی و مبادله آسان و ایمن اطلاعات و آثار هنری از طریق واسطه‌های الکترونیکی و با استفاده از سیستمهای ارتباطی جدید ، و نیزدر زمینه های پژوهش و آموزش های مرتبط با این مهم ؛ فعالیت و مشارکت نماید

تماس با ما